KAF Dijital

İzmir/Türkiye info@kafdijital.com 0(505) 308 35 01
Markalaşma eşdeğeri olduğunda akla bir logo veya şirket adı gelir. Ancak markalaşma bundan çok daha fazlasıdır. Bu bir şirketin kimliği. Bir elma okuduktan sonra ne okursun? İPhone, MacBook’lar mı? Ayrıcalıklı ve şık bir tasarım mı? Ya da hayata ve belirli bir grup insana karşı çok kişisel bir tutum mu? Peki ya Nike? Burada bir sportiflik, hareket ve özgürlük dolu bir hayat mı okuyorsunuz?

Markalaşma aynı zamanda sadece bir şirketin görünümünü değil, aynı zamanda kimliği, değerleri ve normları ve insanların bir markayı nasıl deneyimledikleri ve onlarla yaşadıkları deneyimler hakkında da bilgi verir.

Markalaşma veya bir marka, hedef kitlesi ile her yerde tanınan bir imajı iletir. Hedef kitlesine sunduğu ürünlere ve katma değerine açık bir fayda sağlar. Bir marka bilinçaltımızda zihnimizde kaldığında, onunla duygusal bir bağ / ilişki kurarız ve ona ait olduğumuzu hissederiz, aktif olarak etkilenen bir satın alma kararına yol açar. Kullanıcılar genellikle “sevilen” bir markanın ürünlerini birkaç kez satın alırlar.

Marka, pazardaki konumundan kurumsal kültüre kadar bir şirketin tüm yönlerini kapsamlı bir şekilde bünyesinde barındırır. Peki, iş hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacak derinlemesine bir marka bilinci oluşturma stratejisini nasıl uygularsınız? Bir marka stratejisinin ne olduğunu açıklayacağız, bilinmeyen 10 marka stratejisi tekniği hakkında adımlardan bahsedeceğiz.

Marka Stratejisi Nedir?

Bir marka stratejisi (marka veya marka stratejisi olarak da bilinir), bir markanın hedeflerini tanımlayan ve geliştiren bir yaklaşımdır. Bir şirketin pazarlama hedeflerini, müşteri ilişkilerini ve iç reklamcılığını gerçekleştirme şeklini kapsar. Marka stratejisi, bir şirketin tüm hedeflerine ulaşmasını sağlamak için tasarlanmış kapsamlı bir plandır.

Marka stratejisi, bir şirketin kendisini tüketicilere sunma şeklini tanımlar. Markanızın başarılı olması için kendi stratejinizi geliştirmek için bütünsel bir sürece ihtiyacınız var. Bu süreçteki ilk adım marka konumunuzu gerçekleştirmektir.

Kategori
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir