Sıkça Sorulan Sorular

Anasayfa » Sıkça Sorulan Sorular

4 ADIMDA NASIL İLERLİYORUZ?

Strateji

Pazar ve Rekabet Araştırması
Pazarlama stratejisi
CRM ve Satış Hunisi Stratejisi
Marka Konumlandırma ve Mesajlaşma
UX Danışmanlığı
Proses Otomasyonu

Tasarım

Kullanıcı Testi ve Kişiler
Tel Çerçeveleme ve Prototipleme
Veri Bilgili UX Tasarımı
Tasarım Düşünce Atölyeleri
Kullanıcı Arayüzü ve Etkileşim Tasarımı
Grafik Tasarım ve Animasyon

Mühendislik

WordPress, Drupal ve Laravel
Platform ve Veri Taşıma
E-ticaret
Web Sitesi Bakımı ve Barındırma
Özel API Entegrasyonu
CRM ve diğer ara katman yazılımı

Pazarlama

Pazarlama Kişilikleri
Lider Edinme ve Yetiştirme
Marka Mesajlaşma
Medya Stratejisi ve Yönetimi
Dijital Pazarlama Kampanyaları
CRM Yönetimi
İçerik yaratımı

aaaaaaaaaaaaaaa
Dijital Pazarlama Nedir?

Dijital pazarlama hedeflenir ve veriye dayalıdır, mevcut bilgilerin derinliği, pazarlamacıların doğru mesajı, doğru kişiye doğru zamanda almasını sağlar.
Etkili bir dijital pazarlama kampanyası, ses, video ve kopya dahil olmak üzere birçok farklı medya türünü içerebilir ve işi iyi yapmak için çeşitli farklı uzmanlara ihtiyaç vardır.
Farklı dijital pazarlama kanallarına ve alanlarına örnekler:
Sosyal medya
İçerik yönetimi
Tasarım
Dijital yayıncılık
metin yazarlığı
Mobil pazarlama
Analitik
İş/pazarlama stratejisi

Dijital Pazarlama Ajansı Ne Yapar?

Geleneksel ajanslar, şirketlere ürün satmak için öncelikle televizyon, radyo ve gazete reklamları yapmaktan sorumlu olacaktı. 
Bu yaklaşım, daha sonra ayrı ayrı ele alınacak bir hesap listesi oluşturmayı içeriyordu. 
Esasen ajanslar, reklamı büyük miktarda para için üretecek, ardından reklam, başka bir büyük miktarda para için uygun yuvaya yerleştirilecektir.
Tüketiciler kısa sürede geniş bir ürün yelpazesine hem istekli hem de erişebildiğinden, bu günlerde pazarlama çok daha stratejiktir. 
B2C erişimi söz konusu olduğunda, dijital pazarlama ajansları marka oluşturma ve müşteri araştırmasından hala sorumlu olsa da, geleneksel ajansın bir kampanya geliştirme ve esasen işe yaramasını “umma” rolünden daha aktif bir müşteri adayı yaratma yaklaşımını benimseme olasılıkları daha yüksektir.
İnternetle birlikte, tüketiciler bugünlerde çok daha bilgili olduğu için pazarlamacılar da öyle olmak zorunda. 
Ve işlerini yürüten çoğu insanın, etkili bir kampanya için gereken her şeyi öğrenecek veya bunlara ayak uyduracak zamanı yok.

Dijital Pazarlama Ajansında Kimler Çalışır?

Bir dijital pazarlama ajansının gerçek yapısı, öncelikle içerik stratejisi ve geliştirme ile ilgilenen birkaç uzmandan bir dizi uzmandan oluşan devasa bir ekibe kadar büyük ölçüde değişebilir. 
Daha geleneksel bir yapıya sahip daha büyük şirketlerde muhtemelen bir hesap ekibi, yaratıcı bir ekip, SEO/SEM uzmanları ve web tasarım uzmanları olacaktır.
Dışarıda çok çeşitli türde şirketler olduğu ve birçoğu uzaktan çalıştığı için, ister işe alınmak ister onları işe almak olsun, doğru olanı bulmak için kendi öncelikleriniz hakkında bazı temel bilgiler oluşturmak isteyeceksiniz. . 
Dikkate alınması gerekenler şunlardır:
Bütçe/kazanç potansiyeli
İş/kariyer hedefleri
Tercih edilen çalışma kurulumu (uzaktan veya yerel)
İstenilen uzmanlık

Dijital Pazarlama Ajansları Türleri

İyi kurulmuş, büyük reklam firmalarının tipik olarak, genellikle metin yazarlarından ve yılların tecrübesine sahip ticari tasarımcılardan oluşan bir yaratıcı kadrosu vardır. 
Büyük kampanyalar üzerinde çalışacaklar ve geleneksel olarak en büyükleri, büyük şirketleri ele geçirmek için oldukça yüksek bir fiyat etiketi talep edecekler. 
Bu kampanyalar genellikle küresel bir kapsama sahip olacak ve geleneksel basılı ve TV reklamları dahil olmak üzere çok çeşitli reklam stratejilerini içerecektir.
Pazarlama tekniklerinin bir karışımını sunan çok sayıda büyük ajans var. 
Bunları tam hizmet acenteleri olarak adlandırabiliriz. 
Basılı ve televizyon da dahil olmak üzere bir dizi pazarlama faaliyetini kapsayan büyük projeleri üstlenebilirler ve baştan sona marka-mesaj tutarlılığı sağlarlar. 
İşletmelerin bütçesine ve sektörüne bağlı olarak, bu tür ajansları işe almak son derece yararlı olabilir. 
Bir şirket paketin tamamını istiyorsa ve bunun için ödeme yapmaya hazırsa, çeşitli medya formatlarını içeren profesyonel, küratörlüğünde, düzenli ve kusursuz bir kampanya alabilir.
Niş ajanslar ise genellikle daha küçük ve daha uzmanlaşmıştır. 
Genellikle dijital pazarlamanın bir veya birkaç unsuruna güçlü bir şekilde odaklanırlar. 
Örneğin, web sitesi yeniden tasarımı ve sosyal medya. 
Daha küçük işletmeler ve daha küçük bir pazarlama bütçesine sahip olanlar, yalnızca birkaç alanda yardıma ihtiyaç duyarlarsa niş veya butik bir işletmeyi düşünmek isteyebilirler.w
Gittikçe daha yaygın hale gelen butik pazarlama ajansları, genellikle daha kişiselleştirilmiş ve muhtemelen daha yenilikçi hizmete odaklanan küçük işletmelerdir. 
Sosyal medya, içerik, analitik ve tasarım uzmanlarından oluşan bir uzman ekibine sahip olmaları daha olasıdır.

Dijital Strateji Nedir?

Temel pazarlama teknikleri, müşterilerin ihtiyaçlarını gerçekten karşılayan bir pazarlama stratejisi geliştirmek için benzersiz bir satış teklifi oluşturmayı ve bir hedef kişilik geliştirmeyi içerir. 
Günümüzde izleyicilerle sosyal düzeyde etkileşim kurmak giderek daha kolay hale geliyor. 
Ancak tüketiciler bilgiyle boğulduğu için marka farklılaştırması daha zor olabilir.
Birçok dijital pazarlama ajansının sunabileceği benzersiz hizmetlerden biri, yalnızca satış hunisinin (örneğin, sosyal medya) ilişki kurma ucuna değil, aynı zamanda satışları dönüştürmek için gerekenlere odaklanan özel bir kampanya oluşturmaktır. 
Bu, aşağıdaki gibi şeyleri içerebilir:
Web sitesi tasarımını ve işlevselliğini iyileştirme
Uygun içerik geliştirme
Analitiği kullanarak ölçme ve test etme
Müşteri verilerini elde etmek için kapsamlı araştırma yapmak
Bir işletmenin arama sıralamasını iyileştirmek için SEM ve SEO’yu birleştirmek
Harika bir dijital pazarlama ajansı, bir işletmenin uzun vadeli yatırım getirisini en üst düzeye çıkarmak için stratejiyi sürekli olarak test etmeye, yeniden test etmeye ve iyileştirmeye kararlı olmalıdır.

Dijital Pazarlama Kariyeri Sürmek

Dijital pazarlamada bir kariyere girmeyi düşünüyorsanız veya zaten bu yönde çalışıyorsanız ve hangi alanda uzmanlaşacağınızı bulmaya çalışıyorsanız, muhtemelen sizin özel beceri setinize ve tutkunuza uygun bir yol vardır. . 
Burada çok fazla çok yönlülük ve kendi hızınızda uygun maliyetli öğrenim için çok fazla fırsat var.
Halihazırda tam zamanlı çalışıyorsanız, planlamanızda size maksimum esneklik sağlayacak kapsamlı bir eğitim programı aramak iyi bir fikirdir. 
Ayrıca eğitimin geleceğe yönelik olduğundan ve öğreneceğiniz becerilerin hızlı tempolu, sürekli gelişen dijital teknoloji dünyasına uygun olduğundan emin olmalısınız.d
Bir grafik tasarımcı veya metin yazarıysanız, normal reklam ajanslarında eskiden “yaratıcı” olarak adlandırılan işlerde muhtemelen başarılı olacaksınız. 
Yaratıcı ve mantıklı olanı dengeleme becerisine sahip bir iş lideriyseniz, içerik stratejisine veya yönetimine bakmak isteyebilirsiniz. 
Ve verilerle çalışmayı seven mantıklı bir insansanız, web geliştirme ve analitik alanında çok sayıda yüksek ücretli iş vardır.
Dijital pazarlamada kariyer yapmanın birçok faydası vardır; 
İster serbest ister şirket içinde yapın, farklı meslektaşlar ve müşterilerle çalışırken ömür boyu teşvik edici zorluklar, çok yönlülük, yaratıcılık ve çeşitliliğe sahip olacağınızdan emin olabilirsiniz. 
Ve zaten iş, iletişim veya reklamcılık geçmişiniz varsa, ipleri öğrenme konusunda yaşıtlarınızdan zaten bir adım önde olabilirsiniz.

Whatsapp
Ahmet Yılmaz
Ahmet Yılmaz
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?